60-lecie Szkoły

Rok 2022 jest szczególny dla całej Szkoły Podstawowej nr 170 im. Anieli Krzywoń w Łodzi, gdyż mija -właśnie 60 lat od momentu, w którym piersi uczniowie przekroczyli mury tej szkoły. W związku z tym na 25 listopada zostały zaplanowane uroczyste obchody tego wspaniałego jubileuszu.  Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 Mszą świętą w Kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, a następnie przyszedł czas na uroczystości szkolne. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. wiceprezydent miasta – Małgorzata Moskwa – Wodnicka, poseł – Tomasz Trela, przewodniczący Rady Miejskiej – Marcin Gołaszewski, wicedyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi – Elżbieta Płaszczyk, dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego – Janusz Moos, przewodnicząca ZNP Łódź Widzew – Alicja Czekaj, przewodniczący Solidarności Nauczycielskiej Łódź – Śródmieście – Roman Laskowski, byli dyrektorzy i absolwenci szkoły, członkowie Rady Rodziców, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły.

Jubileuszową akademię poprowadzili nauczyciele języka polskiego  – pani Izabela Stawińska oraz pan Wojciech Abram. Na samym początku akademii uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej im. Andrzeja Tansmana wykonali na akordeonach dwa utwory muzyczne, po czym został wprowadzony sztandar szkoły. Następnie nastąpiła przemowa pani dyrektor Iwony Wojtackiej, a potem głos został udzielony zaproszonym gościom, którzy nie szczędzili ciepłych słów w imieniu pani dyrektor i społeczności szkolnej.  Kolejnym punktem akademii była część artystyczna w wykonaniu uczniów. Nela Cieślak – uczennicy klasy ósmej – wykonała piękny i zmysłowy taniec, Darina Artomova – uczennica klasy szóstej – cudownie zaśpiewała utwór Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”, a grupa uczniów pod kierownictwem pani Izabeli Stawińskiej wykonała przedstawienie dramowe, podczas którego kilku osobom na widowni w oku zakręciła się łza. Na zakończenie pierwszej części programu dyrekcja wraz z pracownikami szkoły wykonali utwór Maryli Rodowicz pt. „Ale to już było”.

Podczas przerwy zaproszeni goście mogli spróbować jubileuszowego tortu oraz posilić się przygotowanym posiłkiem.

Druga część uroczystej akademii zaczęła się od występu akordeonowego, po czym rozpoczęła się konferencja „Legioniści polscy z lat 1914-1918 w pamięci społeczności szkoły”, którą poprowadzili doktor Tadeusz Bogalecki wraz z Adamem Przepałkowskim. Po wysłuchaniu ciekawego wykładu i prezentacji munduru legionisty, nastąpiło wręczenie nagród oraz uroczyste przekazanie na ręce pani dyrektor Iwony Wojtackiej „Szabli Legionów Polskich 1917”. Na tym uroczyste obchody 60-lecia szkoły zostały zakończone.

Przygotowujemy się do obchodów 60-lecia Szkoły

Drodzy Absolwenci, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły

W związku z przygotowaniami do obchodów 60-lecia szkoły, zwracamy się z prośbą o wypożyczenie związanych z nią pamiątek.
Zapraszamy serdecznie, odwiedźcie nas i udostępnijcie nam swoje pamiątki w okresie od 1 września do 30 września 2022 roku.

Osoby chętne do wsparcia szkoły w Jubileuszu 60-lecia placówki prosimy o wpłaty na powyższe konto.

KONTO DO WPŁAT NA UROCZYSTOŚĆ 60-LECIA SZKOŁY
34 1090 1304 0000 0001 5181 9321 ( Santander Bank Polska S.A.)

Zaproszenie na uroczystość 60-lecia Szkoły

Jubileusz 60-lecia szkoły Dnia 25 listopada 2022 roku o godzinie 10.00 odbędą się uroczyste obchody 60-lecia szkoły wraz z wręczeniem nagrody Szabli Legionów Polskich 1917 z udziałem zaproszonych gości : władz, przedstawicieli Rady Rodziców, delegacji uczniów i zaprzyjaźnionych instytucji.