Zajęcia Sportowe

Halowy Turniej Piłki Nożnej "Dzień sportu - Zima"

3 lutego 2020 r. odbył się halowy turniej piłki nożnej organizowany przez Radę Osiedla Stary Widzew pod hasłem „Dzień sportu – zima”. W turnieju brały udział dwie nasze reprezentacje – uczniowie klas 1-4 oraz 5 – 8. Obie nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca. Objawieniem turnieju okazał się nasz zawodnik – Kacper J. z klasy 1a, który w swojej kategorii zdobył najwięcej bramek. Brawo chłopaki!!!

opiekunowie: E. Kujawa, J. Olczyk

Zawody im. P. Gozdana w Szkole Salezjańskiej

9 grudnia 2019 r. reprezentacja naszej szkoły w liczbie 33 osób z klas 1-5 uczestniczyła w zawodach im. P. Gozdana w grach i zabawach odbywających się w Szkole Salezjańskiej. Nasi uczniowie spisali się wyśmienicie zajmując 2 miejsce, tracąc do pierwszego miejsca 2 punkty. Dzięki 2 lokacie awansowaliśmy do następnej rundy. Brawo!!!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

6 grudnia 2019 r. w Mikołajki nasza drużyna uczestniczyła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Niestety przegraliśmy 2 mecze po 2:0 z SP14 oraz SP79. Na pocieszenie wygraliśmy z SP42 i ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w grupie, co nie dało Nam awansu do kolejnej rundy. Mimo wszystko brawo za podjętą walkę.

Turniej piłki siatkowej w Szkole Podstawowej nr 91

W dniach 26-27 listopada 2019 r. nasze uczennice uczestniczyły w turnieju piłki siatkowej w SP nr 91. Nasza drużyna niestety przegrała wszystkie mecze - 2:0 z SP14, 2:0 z SP91,  2:1 z SP 14 i 2:1 z SP173. Na pocieszenie należy dodać, że nasze dziewczyny były najmłodszymi uczestnikami tych zawodów. Przed nami przyszłość :).

Zajęcia w Parku Trampolin

28 października 2019 r. w ramach lekcji wychowania fizycznego, uczniowie klasy 5a i 5c uczestniczyli w zajęciach w Parku Trampolin Saltos, które prowadzili tamtejsi instruktorzy. Oprócz podstawowych ćwiczeń, uczestnicy mogli pograć w zbijaka lub porzucać do kosza poruszając się po trampolinach. Zabawa była przednia.

opiekunowie:E. Kujawa, J. Szymczak, J. Olczyk

Dzień Sportu na Pikniku Szkolnym

3 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu połączony z Piknikiem Szkolnym. Na boisku szkolnym odbywały się konkursy dla dzieci, skoki na trampolinie, zjazdy ze zjeżdżalni. Ponadto można było zjeść kiełbaskę, watę cukrową czy ciasto. Natomiast w sali gimnastycznej odbył się mecz reprezentacji uczniów z reprezentacją nauczycieli w siatkówkę. W tym roku bezapelacyjnie najlepsi okazali się nauczyciele wygrywając z chłopcami jak i dziewczętami. Do zobaczenia za rok.

Trampoliny w szkole

29 maja 2019 r. w naszej szkole gościli instruktorzy z sieci trampolin Saltos. W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas 4 - 8 mogli poćwiczyć różnego rodzaju ćwiczenia akrobatyczne na materacach jak i na trampolinie pod okiem fachowców. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Ewa Kujawa
Jakub Olczyk

Piłka siatkowa na Igrzyskach Dzieci

18 stycznia 2019 roku nasze dziewczyny brały udział w półfinale rozgrywek piłki siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci. Niestety przegraliśmy wszystkie mecze i ostatecznie uplasowaliśmy się na 7-8 miejscu w Łodzi. Mimo wszystko jest to ogromny sukces naszych uczennic. Brawo zespół!!!