O Szkole

Nasza szkoła znajduje się, w pięknym i bezpiecznym miejscu nieopodal Parku Źródliska.

Zapewniamy Państwa dzieciom:
  • naukę w systemie jednozmianowym,
  • wsparcie psychologa, pedagoga i logopedy,
  • bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych sportowych i artystycznych.

Oferujemy pracownie wyposażone w tablice multimedialne, nowoczesne, doskonale wyposażone pracownie - przyrodniczą, informatyczną i chemiczną oraz salę „Radosnej szkoły” przeznaczoną do gier i zabaw ruchowych dla dzieci młodszych.

Prowadzimy prężnie działające koła sportowe: judo, piłki siatkowej, piłki nożnej oraz naukę pływania dla najmłodszych. Bierzemy udział w zawodach sportowych organizowanych przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy: piłka nożna chłopców, tenis stołowy chłopców, siatkówka dziewcząt,  judo.

Oferujemy:
  • ciekawe lekcje wykorzystujące techniki dramy,
  • wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego,
  • edukację prawną dla uczniów i rodziców,
  • zajęcia i konsultacje w ramach „Szkoły dla Rodziców”,
  • naukę pływania dla klas młodszych,
  • bogate zbiory biblioteczne,
  • rajdy krajoznawcze prowadzone przez licencjonowanych przewodników.

Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7:00 - 17:00, prowadzi zajęcia plastyczne, ruchowe, relaksacyjne i edukacyjne. Uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Twórczo i kreatywnie”. Organizuje ciepłe posiłki w stołówce szkolnej dla najbardziej potrzebujących w ramach akcji „Pajacyk”. Prowadzi zajęcia muzyczne i ekologiczne. Pomaga w odrabianiu lekcji i monitoruje frekwencję uczniów.

Nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie "ŁAD" (Łódzka Akademia Dramy). Ideą tych zajęć jest podstawowa edukacja emocjonalna, która pozwala na świadome kształtowanie relacji w grupach rówieśniczych. Dzięki zajęciom prowadzonym w konwencji teatru uczniowie lepiej rozumieją swoje potrzeby, uczą się wyrażać emocje i nawiązywać poprawne relacje z kolegami w szkole.