9 zdjęć

07.08.2024 odbyło się spotkanie autorskie połączone z bardzo interesującymi warsztatami literackimi z klasą 7 a. Gościliśmy w naszej szkole P. Małgorzatę Skwarek-Gałęską, pisarkę, bibliotekarkę i prezesa Związku Literatów Polskich. Pani Małgorzata Skwarek-Gałęska mieszka i pracuje w Łodzi. Laureatka kilku konkursów. Wydała kilkanaście zbiorów poetyckich, m.in. Biała róża to senne marzenie (1992), Zza zakrętu (2006), Mosty bez poręczy (2007), Etiuda (2013), BALETnice (2013), Rzeczywistość (2016), Codzienne i niecodzienne (2018), Gorączka kameleona (2022), oraz opowiadania: Trzy (2019), Ogródek Malinki (2021), Miejsce, gdzie mieszkam (2021). Jest współautorką książki Łódzkie czary-mary. Tłumaczona na; serbski, angielski, niemiecki, włoski, słowacki, japoński. Prowadzi i organizuje warsztaty literackie, koncerty. Uczestniczy w pracach jury konkursów literackich, czytelniczych, recytatorskich, krasomówczych i piosenki poetyckiej. Od wielu lat bierze udział w kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, niesamowicie interesujące spotkanie, z którego dzieci wyniosły bardzo wiele. Mamy nadzieję, że odwiedzi nas Pani ponownie.