Bałucki szlak pamięci

4 zdjęcia

W dniu 11.05 .2022 r grupa 21 uczniów z klas 7a, 7b uczestniczyła w wycieczce pieszej ,,Bałuckim Szlakiem Pamięci zorganizowanej przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego z przewodnikiem Panem Doktorem Tadeuszem Bogaleckim . Uczniowie mieli możliwość poznania miejsc związanych z walką i męczeństwem społeczeństwa polskiego i mieszkańców miasta , które znajdują się w północnej części naszego miasta jak np. obóz cygański czy obóz dziecięcy przy ul .Przemysłowej .Zwiedzaliśmy też miejsca związane z zagładą łódzkich Żydów. Jak wiadomo przed II wojną światową co trzecia osoba zamieszkała na terenie Łodzi była narodowości żydowskiej. Niestety końca wojny z 200 tysięcy ludzi doczekał niecały tysiąc. Uczciliśmy w ten sposób kolejną 79 rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie.